De bedrijfsarts heeft te maken met veel belangen, regels en procedures. De vraag is of dit ten koste gaat van de taakuitoefening van de bedrijfsarts. Niet alleen wat betreft verzuimbegeleiding, waar juridische procedures vaak over gaan, maar vooral ook ten aanzien van preventie. Het lijkt erop dat de vraag bevestigend moet worden beantwoord, en dat de bedrijfsarts dus in de knel komt (dan wel kan komen). Gezien de belangrijke taak van de bedrijfsarts, is de vraag hoe dit zoveel mogelijk kan worden voorkomen. Een oplossing kan gelegen zijn in goede (betere) communicatie/samenwerking tussen werkgever en bedrijfsarts. HRM heeft hierbij een belangrijke rol. Hierover schreef Mark van de Laar samen met Tinka van Vuuren (Open Universiteit) een artikel.
Het hele artikel in het Tijdschrift voor Bedrijfs- en Verzekeringsgeneeskunde (TBV) van mei 2021 kunt u hier lezen (als abonnee).
Heeft u vragen?
Heeft u vragen of komen bij u andere vragen op, dan kunt altijd contact met een van de advocaten van Capra Advocaten opnemen.
Contact over dit onderwerp

Mark van de Laar
Gerelateerd
Kennisbijeenkomst Capra Advocaten Den Haag – 2 november 2023
Kennisbijeenkomst 7 september 2023
lees meerEerste Kamer verwerpt initiatiefwetsvoorstel ‘Wet werken waar je wilt’
Artikel
lees meerDe klokkenluider van de ‘Amstre dame’
Artikel
lees meerOntslag op staande voet wegens stiekem uitje naar de Efteling
Artikel
lees meerContinuïteit onderwijs in gevaar door inperking tijdelijke contracten
Artikel
lees meerDe OR bij de overheid: een tandeloze tijger?
Artikel
lees meer