In dit overzicht van jurisprudentie voor de onderwijssector over het tweede kwartaal van 2020 bespreken we weer diverse rechterlijke uitspraken.
Geen transitievergoeding verschuldigd – overgangsrecht WAB
De cao’s binnen de onderwijssector omvatten regelingen voor sociale zekerheid, zoals een regeling voor ziekte en arbeidsongeschiktheid en een bovenwettelijke werkloosheidsregeling. Teneinde onredelijke samenloop van zulke regelingen met de wettelijke transitievergoeding te voorkomen, kende de wet (artikel 7:673b, lid 1 BW) een regeling voor ‘gelijkwaardige voorzieningen’. Dit artikel is per 1 januari 2020 door inwerkingtreding van de Wab (Wet arbeidsmarkt in balans) geschrapt. Het overgangsrecht van de Wab maakt aan de gelijkwaardige voorziening binnen het onderwijs echter niet direct een einde.
In deze editie van de nieuwsbrief besteedt Paula Berends aandacht aan het overgangsrecht van de Wab en aan het begrip ‘gelijkwaardige voorziening’, aan de hand van een interessante uitspraak van het Gerechtshof ’s-Hertogenbosch van 23 januari 2020. In deze uitspraak heeft het hof geoordeeld dat de voorzieningen in geval van werkloosheid na ontslag op grond van de BWRHBO feitelijk gelijkwaardig zijn aan de transitievergoeding. De werkgever, een Hbo-instelling, was dan ook geen transitievergoeding verschuldigd.
Het gehele artikel van Paula Berends kunt u hier lezen.
Prejudiciële vragen aan Hoge Raad over niet genoten verlof in het VO tijdens zwangerschapsverlof
De discussie over niet genoten verlof tijdens vakantieperioden wegens zwangerschapsverlof wordt in de rechtbanken vrolijk verder gevoerd. Onlangs heeft de kantonrechter Den Haag hierover drie prejudiciële vragen voorgelegd aan de Hoge Raad. Wij houden u uiteraard op de hoogte van de ontwikkelingen over dit onderwerp. Onze collega bespreekt het in dit artikel.
Contact over dit onderwerp

Onze mensen
Naar contact
Gerelateerd
Inwerkingtreding Wet transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden
Artikel
lees meerLunchwebinars: ongewenste omgangsvormen in het onderwijs
Drie korte webinars van 15 minuten over het onderwerp ‘ongewenste omgangsvormen in het onderwijs
lees meerStiekem opnemen van gesprekken leidt tot einde arbeidsovereenkomst
Artikel
lees meerEigenrisicodragerschap in het primair onderwijs: een kostbare aangelegenheid?
Artikel
lees meerDe corrigerende tik, is die nog van deze tijd?
Artikel
lees meerPrivacyvraagstukken voor de HR-praktijk
De AVG concreet gemaakt voor de omgang met persoonsgegevens van personeel
lees meerEen veilige werk- en leeromgeving – wie zorgt waarvoor?
Artikel
lees meerOntslag op staande voet wegens werkweigering
Artikel
lees meerWat we kunnen leren van de zaak G. tegen Volt
Artikel
lees meer